Мамалак

Лактозна непереносимість та алергія на білок коров'ячого молока у дітей: як розрізнити ці стани

Лактозна непереносимість та алергія на білок коров'ячого молока - це два різні стани, які варто розрізняти, щоб правильно діагностувати та лікувати.

Лактозна непереносимість

Лактозна непереносимість - це стан, при якому організм не здатний перетворювати лактозу (цукор у молоці) на глюкозу та галактозу. Це може призвести до газоутворення, запаморочень, болю у шлунку та діареї.

У більшості випадків, лактозна непереносимість не є серйозним станом та може бути контрольована дієтою. Діти з лактозною непереносимістю можуть споживати продукти з низьким вмістом лактози, такі як соєве молоко або йогурт, або приймати лактазні препарати, які допоможуть у засвоєнні лактози.

Алергія на білок коров'ячого молока

Алергія на білок коров'ячого молока - це стан, при якому імунна система організму реагує на білки у молоці як на загрозливі речовини. Симптоми алергії можуть включати коліки, висипання, бронхіт, астму, нудоту, блювоту та діарею. У деяких випадках, алергія на білок коров'ячого молока може бути життєво небезпечною та вимагати негайної медичної допомоги.

Як розрізнити ці стани?

Лактозна непереносимість та алергія мають деяекі схожі симптоми, що може створити певні труднощі у діагностиці. Однак, є кілька ключових відмінностей між цими станами:

  • Лактозна непереносимість зазвичай не викликає висипання, але може викликати діарею. Алергія на білок коров'ячого молока може викликати висипи, свербіж та набряк.
  • Симптоми лактозної непереносимості зазвичай з'являються через декілька годин після прийому молочних продуктів, тоді як симптоми алергії відразу ж після прийому молока чи його продуктів.

Якщо у вашої дитини є підозра на лактозну непереносимість або алергію на білок молока, варто звернутися до лікаря для точної діагностики.

Що робити у кожному випадку?

Якщо у вашої дитини виявлено алергію на білок коров'ячого молока, слід виключити з дієти молоко та продукти, які містять його. Лікар може назначити антигістамінні препарати.

При лактозній непереносимості, слід звернути увагу на дієту та виключити з меню продукти, що містять лактозу. Діти можуть споживати продукти з низьким вмістом лактози, такі як соєве молоко або йогурт, або приймати лактазні препарати, які допоможуть у засвоєнні лактози. Також може допомогти Мамалак. Засіб містить активну лактазу, тому забезпечує швидкий результат. Має зручну лікарську форму (в краплях або капсулах) та нейтральний смак. Мамалак високоочищений, тому ризик алергії дуже низький, і його можна вживати з 1-го дня життя.

Більше інформації про Мамалак шукайте на сайті https://vorwartspharma.com/mamalak
Лактазна недостатність (укр)