Мамалак

Не вірте, це все міфи. Або, як насправді йдуть справи з лактазною недостатністю

Лактазна недостатність — це стан, при якому організм не може коректно перетравлювати лактозу, а саме цукор, який міститься в молоці та молочних продуктах. Це стає причиною дискомфорту для багатьох людей і призводить до поширених міфів і непорозумінь. Давайте розглянемо деякі з них та розкриємо правду про лактазну недостатність.

Міф 1. Лактазна недостатність — це алергія на молоко

Лактозна недостатність і алергія на молоко — різні стани. Лактозна недостатність пов'язана з недостатньою кількістю ферменту лактази, який розщеплює лактозу. При цьому, лактазна недостатність може викликати дискомфорт, гази та діарею, але вона не викликає алергічну реакцію імунної системи.

Міф 2. Лактазна недостатність — спадкова проблема

Це не завжди так. Хоча лактазна недостатність може бути спадковою, вона також може розвиватися внаслідок інших факторів, таких як захворювання травного тракту,перенесені кишкові інфекції, прийом антибіотиків, гельмінтоз, целіакія. Багато людей можуть споживати молочні продукти без проблем упродовж більшої частини свого життя, але надалі можуть стати більш чутливими до лактози.

Міф 3. Лактозную недостатність одразу видно

Симптоми лактозної недостатності можуть бути дуже різними в залежності від ступеня недостатності лактази та інших факторів. Деякі люди можуть переносити невеликі кількості лактози без проблем, тоді як інші можуть відчути сильний дискомфорт навіть після невеликого споживання молочних продуктів.

Міф 4. Лактазна недостатність — це невиліковно

Лактазна недостатність може бути керована за допомогою дієти та лікарських препаратів. Багато людей з цим розладом можуть споживати молочні продукти, правда, з деяким обмеженням та відчувати себе комфортно.

Міф 5. Всі молочні продукти викликають проблеми при лактазній недостатності

Не всі молочні продукти містять однакову кількість лактози. Деякі молочні продукти, такі як йогурт і твердий сир, можуть містити менше лактози, тому вони легше перетравливаются. Також існують лактозазамінники, які можуть використовуватися у кулінарії та приготуванні їжі.

Міф 6. Лактазна недостатність — проблема дорослих

Лактозна недостатність може виникнути у будь-якому віці, включаючи дітей та підлітків. Тому важливо бути уважним до симптомів та консультуватися з лікарем при їх виникненні.

Міф 7. Лактазна недостатність зустрічається дуже рідко

Лактазна недостатність досить поширена проблема. За оцінками, вона може стосуватися близько 65% світового населення. Однак багато людей з цим станом добре себе почувають, та не відчувають певного дискомфорту. У цьому їм допомагає правильна дієта та лікарські препарати, а також, спеціальні добавки, на кшталт капсул Мамалака. Їх можна давати як дітям, так і дорослим, а також новонародженим, оскільки вони безпечні й не містять шкідливих компонентів. Більш докладно про дію, склад, можна прочитати тут.

Міф 8. Лактазна недостатність нічим не відрізняється від інтолерантності до лактози.

Лактозна недостатність і інтолерантність до лактози — це схожі стани, але вони мають свої відмінності. Інтолерантність до лактози може бути спричинена реакцією на лактозу безпосередньо у кишківнику, тоді як лактозна недостатність пов'язана з недостатньою кількістю ферменту лактази в організмі.
Лактазна недостатність (укр)