Аксотроф

Що таке офісний синдром?

Офісний синдром - це складний комплекс симптомів, який містить порушення, що проявляються в різних органах і системах. Такий синдром, як правило, розвивається в офісних працівників через вплив шкідливих факторів навколишнього робочого середовища. Тривалість робочого дня в офісі зазвичай становить 8 годин і більшу частину часу працівник перебуває в малорухомому положенні за комп'ютером. Також потрібно брати до уваги й інші фактори розвитку офісного синдрому: стреси, неправильне харчування, велике скупчення людей, велика кількість алергенів, тощо. Сучасні реалії такі, що більшість людей працюють в задушливих кабінетах, за моніторами, для організму такий спосіб життя - стрес.
Якщо Ви сприймаєте біль в шиї або спині як норму, помічаєте, що п'ять поверхів по сходах пішки стають випробуванням - це привід переглянути спосіб життя.
Основні причини офісного синдрому

Безумовно, сидячий спосіб життя очолює список невтішних чинників ризику, перш за все, тому що це веде до застою крові у всіх органах і системах, що само по собі є початком будь-якого навіть незначного патологічного процесу.
Далі варто виділити неправильний режим харчування. А в поєднанні з малорухливим перебуванням на робочому місці - це прямий шлях до ожиріння і, як наслідок, розвитку інфаркту та інсульту.
Килимові покриття, м'які меблі та крісла - пряма загроза для здоров'я не тільки алергіків. А відсутність вентиляції і можливості регулярно провітрювати приміщення, безумовно, погіршують ситуацію.
Окремо серед факторів можна виділити психоемоційне напруження і стреси через вічно-загрозливі дедлайни, відволікаючі телефонні дзвінки та перебування у великих скупченнях людей, що неминуче веде до нервозності, емоційних зривів і непереборної втоми.
Симптоми офісного синдрому
Болі спини. Тупий біль між лопатками і в області попереку, пульсуючий біль в суглобах можуть сигналізувати про патології кістково-м'язової системи, зокрема: остеохондрозу, артриту і поліартриту, гіподинамії, та ін. Близько 80% жителів розвинених країн у віці 35- 55 років страждають від подібних захворювань. Ігнорування перерахованих вище ознак згодом призводить до обмеження рухових функцій і розвитку супутніх хвороб, оскільки згодом відбувається пошкодження нервових волокон, що може призвести до необоротніх змін.
Тунельний синдром. Приблизно кожен п'ятий користувач комп'ютера страждає таким недугом, причому жінки в основній групі ризику. Безперервне перебування перед монітором протягом чотирьох годин і більше може стати причиною виникнення болю в кисті, слабкості м'язів, відчуття «бігання мурашок» по тілу. Пізніше може з'явитися оніміння в області великого і вказівного пальців. У фіналі - повна втрата рухливості кисті. Це відбувається за рахунок постійного навантаження і пошкодження нервового волокна.
Сухість очей, або так званий синдром «сухого ока». Дуже поширене явище, особливо часто зустрічається серед офісних працівників. Як правило, характерними ознаками є відчуття «піску в очах», швидка стомлюваність очей аж до больових відчуттів в очному яблуці і зниження якості зору. Небезпечно це тим, що відсутність належного лікування стане причиною мігрені, а патологічні зміни в сітківці ока загрожують короткозорістю.
Неврологічні хвороби. Ще один наслідок регулярних недосипів, стресів і перевтоми. Серед основних ознак проявів - зниження пам'яті та уваги, розумових здібностей, порушення сну, головні болі, часта зміна настрою, тривожність і депресія.
Лікування офісного синдрому
Насамперед, необхідно нормалізувати свій спосіб життя. В першу чергу підібрати відповідний режим фізичного навантаження і відпочинку. Звучить банально, але фізичному навантаженню легко знайдеться місце у Вашому розкладі: можна робити нескладні вправи або розминку, головне - регулярність. Крім того збалансувати харчування - подбати про достатню кількість вітамінів, нуклеотидів, що підтримають нервові волокна, клітковини, мінеральних речовин. Якщо є можливість, краще відвідувати басейн, спортзал, танці.


Аксотроф (укр)