Флего

Весною «розквітають» проблеми

Незважаючи на те, що життя з приходом війни, здавалося, зупинилося, ми все одно зустрічаємо весну з усіма її принадами. Хоч би як важко нам було, ми все одно живі і можемо насолоджуватися відходом життя від зимової сплячки. Квіти розпускаються, зустрічаючи сонячні промені, дерева змінюють свої сукні, а трендовим кольором стає зелений. Проте, такі перехідні періоди славляться як своїми природними явищами. Справа в тому, що на весну та осінь припадає більшість загострень різних хронічних захворювань. Цілком ймовірно, що багато хто вже встиг привітати "старих друзів" у вигляді набряків ніг, болів у нижніх кінцівках, тяжкості, судом. Подібні симптоми вкрай поширені, а в наш час вони особливо виражені через умови, в яких ми постійно перебуваємо: хтось перебуває довго у вимушеному становищі в бомбосховищі, хтось – весь день на ногах, займаючись волонтерством. Зрештою, ноги набрякають і починають хворіти, а провиною усьому – венозно-лімфатична недостатність. Що це таке? Давайте розберемося.

Будова судин, або чому страждають саме ноги

Все наше тіло пронизане судинами - вени та артерії несуть і забирають кров із різних органів та систем. У вен і артерій є важливі відмінності, пов'язані зі їх функціями. У артерій виражений м'язовий шар, що дозволяє їм розтягуватися та скорочуватись, щоб "продавлювати" кров далі, а ось у вен цього мʼязового каркасу практично немає, тому тримати тонус їм складніше. У ногах із цією задачею їм допомагають справлятися м'язи, які їх стискають. До того ж, вени мають особливі структури – клапани. Вони дозволяють крові постійно рухатись в одному напрямку - до серця. То до чого ж тут ноги?
Коли ми тривалий час стоїмо або сидимо, м'язи гомілки не скорочуються. Це, у свою чергу, знижує тонус вен. В результаті кров застоюється і вени розтягуються. Так виникає венозна недостатність. Далі рідка частина крові (плазма) через підвищення тиску в просвіті судини просочується в навколишні тканини та викликає набряки. З часом, постійний застій крові призводить до незворотних змін у венах – вони розширяються, деформуються і виникає варикозне розширення вен.

Що робити?

Насамперед, якщо Ви помітили, що Ваші ноги в кінці дня болять, набрякають, стають важкими, то слід звернутися до лікаря, який зможе поставити діагноз та призначити лікування. Не треба зволікати, адже вчасно пролікована хвороба зможе позбавити Вас від негативних наслідків у майбутньому! Для профілактики венозної недостатності та варикозу слід дотримуватись правил раціональної праці та відпочинку. Корисним буде використання компрессійного трикотажу. Також можна використовувати Флего. Засіб укріплює судинну стінку та поліпшує венозну циркуляцію у нижніх кінцівках. Більше дізнатись про Флего можна на офіційному сайті.

Варікоз (укр)