Мамалак

Дисбіоз кишечника і синдром подразненого кишківника

Дисбіоз кишківника: чому виникає та як впоратися із неприємними проявами?

Кишківник людини сприятливе місце для росту та розвитку деяких бактерій. Вони формують мікрофлору, яка допомагає організму перетравлювати та засвоювати поживні речовини з їжі, виводити токсини.
Корисними бактеріями вважають біфідобактерії та лактобактерії, а умовно-патогенними — грибок Candida, стафілокок, стрептокок. При дисбіозі баланс цих мікроорганізмів змінюється в негативну сторону, тобто кількість умовно-патогенних бактерій збільшується і вони починають свою активну, проте небажану для нас діяльність. 
Травна система страждає та не може правильно виконувати свої функції. 

Чому виникає порушення мікрофлори кишківника?

Основні причини: 
 • антибіотикотерапія;
 • ротавірусна інфекція; 
 • запальні захворювання кишківника;  
 • гельмінтози;
 • алергія;
 • целіакія.
Також дуже поширеною причиною дисбіозу є лактазна недостатність. При цьому захворюванні молочний цукор або лактоза не може засвоюватися в організмі через нестачу спеціального ферменту — лактази. Вже через пів години після прийому молочної продукції (сир, молоко, кефір) у людини з'являються неприємні симптоми розладу травлення.
Лактазна недостатність може розпочатися у будь-якому віці через пошкодження клітин кишківника, які відповідають за вироблення та секрецію ферменту.

Як запідозрити у себе дисбіоз?

Для дорослих найбільш характерними симптомами дисбіозу являються диспептичні явища, такі як діарея або запор у людей старшого віку. Кал стає пінистим та рідким, змінює своє забарвлення на більш світлий відтінок. В деяких випадках хворі скаржаться на печіння в анальній області.
Ці симптоми супроводжуються посиленим газоутворенням, здуттям по вечорам, метеоризмом, спазмами, болями у животі, нудотою, блювотою, відрижкою. Людина може навіть втратити апетит.  
Такі прояви з'являються через те, що людина не в змозі повноцінно засвоїти поживні речовини, які потрапляють до кишківника с продуктами харчування. 

Що допоможе позбутися дисбіозу?

В багатьох випадках потрібно звернутися до лікаря, щоб спеціаліст призначив медикаментозну терапію. Проте людина може значно полегшити свій стан, якщо буде дотримуватися певної дієти:
 • кожен сніданок, обід та вечеря мають бути в один і той же час щодня;
 • потрібно уникати надто холодної та гарячої їжі, та віддавати перевагу теплим стравам;
 • обов'язково виключити гострі продукти;
 • їсти невеликими порціями;
 • дотримуватися питного режиму (в інтернеті є спеціальні формули, за допомогою яких можна порахувати власну щоденну норму рідини). 
Якщо причиною дисбіозу є лактозна непереносимість, то зменшити прояви захворювання допоможе Мамалак. 
Засіб містить у складі фермент лактаза. Його використовують для замісної терапії, коли організм не засвоює самостійно молочний цукор. 
Мамалак повністю натуральний засіб, який не має побічних дій. Він нормалізує травлення, знімає біль, спазми, рясне газоутворення та відновлює правильний баланс мікрофлори кишківника. Така добавка дозволяє їсти молоко та сир без страху за самопочуття.
С Мамалаком не потрібно виключати улюблені продукти із раціону!

Лактазна недостатність (укр)