Фогістин

Чим небезпечні пилові кліщі

Чим небезпечні пилові кліщі 

Пил накопичується в будь-якому приміщенні: в офісі, на складі, в житловій квартирі та приватному будинку. Крім відчуття бруду, він приховує в собі і небезпечних для здоров’я людини шкідників – пилових кліщів. Вони викликають алергічну реакцію та загострюють бронхіальну астму. Але існують достатньо ефективні методи боротьби з ними та наслідками їх впливу на людський організм. 

Коротко про пилових кліщів та їх небезпеку для людини 

Пилові кліщі не мають нічого спільного з тими кліщами, які живуть в лісах та парках і є переносниками серйозних захворювань. Домашні шкідники не кусають людей, а живляться змертвілими частками шкіри, які складають основу побутового пилу. Вони непомітні неозброєним оком, їх розмір близько 0,1-0,4 мм. На одному великому ліжку їх може бути декілька мільйонів. 
До чого тут ліжко ? Для кліщів це найбільш комфортне «житло», а також подушки, пледи, килими, ковдри, лежанки для домашніх тварин. Шерсть, пух, пір’я, злущені частинки епідермісу людини – ось що люблять ці павукоподібні істоти. Для них також важливе тепло, підвищена вологість та темнота. 
Пиловий кліщ – сильний алерген. Продукти його життєдіяльності, уламки панцира та померлі «родичі» піднімаються в повітря разом з іншим пилом та потрапляють у дихальні шляхи. Це може викликати алергічну реакцію у дорослих та дітей, не обійтись без протиалергічних засобів.

Симптоми алергії на пил 

Алергія на пилових кліщів може проявлятись по-різному залежно від кількості шкідників в домі та імунної реакції. Найчастіше у людини з’являється:
 • закладеність носа;
 • нежить та чхання;
 • сухий кашель;
 • свербляча та червона шкіра;
 • сльозотеча (кон’юнктивіт).
Симптоматика може сприйматися як сезонна, але головна відмінність, наприклад, від алергії на квітковий пилок – неприємні прояви не проходять цілий рік та зберігаються у приміщенні. Крім того, пилові кліщі можуть викликати напад астми, алергічний риніт, атопічний дерматит, загострити перебіг хронічних захворювань дихальної системи. Для недопущення ускладнень використовуйте Фогістин. Він швидко блокує алергічну реакцію та зміцнює імунітет. 

Як позбутися кліщів та алергії на них 

Повністю вивести кліщів неможливо, але можна суттєво зменшити їх кількість і, тим самим, мінімізувати ризик розвитку алергії. Для цього потрібно:
 • регулярно пилососити у приміщенні, бажано за допомогою миючого пилососу та спеціальних засобів;
 • проводити вологе прибирання всіх поверхонь, на яких накопичується пил;
 • прати постільну білизну раз на 7-10 днів за температури не нижче 65 градусів;
 • часто чистити та міняти подушки, матраци, м’які іграшки;
 •  не допускати високої вологості в кімнаті, відмовитись від вологолюбних рослин;
 • добре доглядати за домашніми тваринами, не пускати їх до ліжка.
Так як алергія на пилових кліщів може з’явитися у будь-який час, варто завжди мати під рукою антигістамінні засоби. При перших симптомах алергічної реакції допоможе БАД Фогістин. Це жувальні таблетки для дорослих та дітей з натуральним складом:
 • порошок з перепелиних яєць – містить специфічні протеїни природного походження, які запобігають запуску алергічної реакції;
 • цинк – підвищує загальний імунітет.
Фогістин діє швидко (вже через п’ять хвилин після прийому) та зручний у використанні, його непотрібно запивати водою. Засіб успішно бореться з неприємною симптоматикою та зміцнює організм.
Укр