Фогістин

Алергія на червоні продукти, правда чи міф

Скоріш за все, вам не раз доводилось чути про алергію на червоні продукти, а частіше всього на фрукти. Проте, справа не зовсім в кольорі. Річ у тому, що основні алергени, які містяться в помідорах, полуниці, малині перці й т.п. аналогічні тим алергенам, які знаходяться в пилку рослин. Це підтверджується багатьма дослідженнями, до того ж є таке поняття як перехресна алергія.
Перехресна алергія - це однакова алергічна реакція на різні (на перший погляд) речовини. Так, майже 40% людей, які чутливі до пилку злакових рослин, так само реагують і на помідори. У деяких людей з алергією на помідори проявляється така ж реакція на латекс і т.п. Це ж саме можна побачити на прикладі перехресної реакції на пилок берези та полуницю.
Чому звинувачують червоний?
Причина розповсюдження міфу про червоні овочі та фрукти полягає в тому, що червоні фрукти та овочі у своєму складі містять каротиноїд (червоний пігмент) лікопен. Цей пігмент зустрічається в списках алергенів, проте дуже рідко викликає алергію. До того ж, такі продукти, як полуниця та вишня не містять лікопену.
Лікопен, крім того, являється антиоксидантом, який може полегшувати запалення, а також слугувати своєрідною профілактикою тромбозів. Найбільше його в помідорах, грейпфрутах та кавунах.
Варто розуміти, що різні овочі та фрукти містять  свої алергени, реакція на які може бути схожою з алергією на інші овочі такого ж кольору. Наприклад, болгарський перець викликає перехресну реакцію з помідорами, а вони, в свою чергу, з вишнями ананасами та бананами.
Симптоми прояву реакції на "червоні продукти" та як діяти
Почнемо з того, що найтяжчим проявом будь-якої алергії вважається анафілактичний шок, який може привести до фатальних наслідків, таких як зупинка серця та дихання. Саме тому, якщо ви виявили у себе алергію на будь-який продукт або предмет, необхідно одразу звернутися до лікаря-алерголога, щоб визначити на що саме у вас алергія і на які продукти може спостерігатися перехресна реакція. Для купування реакції необхідно одразу випити антигістамінний препарат, призначений лікарем.
Найчастішими типовими проявами алергії на фрукти та овочі є кропивниця, набряк губ, язика, горла, рідше може спостерігатися блювання або діарея.
Також попередити та допомогти прояві алергії може Фогістин. Засіб допомагає швидко зняти симптоми та підходить як для дорослих, так і для дітей. Крім того, завдяки унікальним природним компонентам та інноваційній формулі, Фогістин чинить менше медикаментозне навантаження. Форма випуску в жувальних таблетках зручна для вживання в будь-яких умовах, та не потребує запивання водою.
Більше інформації про Фогістин можна дізнатися на сайті.
Укр