Когнітіум

Де ховається пам’ять?

Унікальна функція нашої психіки
Пам'ять - неймовірне явище, яке ми сприймаємо за даність. Тим не менш, вона потрібна нам найбільше у світі. Тільки завдяки пам'яті людство навчилося виживати. Ми змогли передавати знання, інформацію. Ми змогли запам'ятати та розповісти, що можна їсти, а що не можна. Ми тримаємо в голові смаки, запахи, дізнаємося інших людей за голосом – все це відбувається саме завдяки цьому надзвичайному психічному процесу. Як і будь-який інший аспект психіки, пам'ять функціонує у головному мозку. За її роботу відповідають клітини мозку - нейрони, які формують синаптичні зв'язки. У синапсах імпульс перескакує з одного нейрона на інший та збудження проводиться у спеціалізовані центри, що обробляють інформацію. До кінця механізм роботи пам'яті не вивчений, але існуючі дані припускають, що він полягає у створенні довготривалих синаптичних зв'язків між безліччю нейроном, що дозволяє їм працювати по одному певному патерну, який пов'язаний з конкретним спогадом або навичкою.
Когнітивні функції
Такі психічні процеси, як пам'ять, увага та зосередженість отримали назву когнітивних функцій. Вони пов'язані з вивченням навколишнього світу та роботою з інформацією про нього. На жаль, вони можуть порушуватись. Рідше зустрічаються ЧМТ та психічні захворювання. Іноді вони порушуються внаслідок вродженої патології. Наприклад, втрата пам'яті – це класичний симптом хвороби Альцгеймера, яка у всіх на слуху. Її суть полягає у неправильній передачі імпульсів у синапсах головного мозку, що й веде до порушення відтворення інформації. На жаль, більшість патологічних причин втрати пам'яті мають незворотний характер. Тим не менш, найбільш поширені саме оборотні порушення когнітивних функцій.Найчастіше вони виникають у результаті хронічного стресу та перевтоми. Постійно збуджена нервова система просто витрачає весь свій ресурс медіаторів, за допомогою якої вона може передавати інформацію щодо синапсів. Дослідження дійсно підтверджують зв'язок стресу та втоми з низькою зосередженістю, неуважністю та великою кількістю помилок у роботі. Саме тому вкрай важливо займатися профілактикою розладів когнітивних функцій, поки вони залишаються зворотними. 
Як вберегти пам’ять?  
Якщо Ви почали помічати, що Ваші розумові здібності дещо знизились, то потрібно звернутись до лікаря. Він допоможе з’ясувати, який характер має цей стан, і якщо причиною є простий стрес – призначить необхідне лікування. Для профілактики розладів когнітивних функцій варто потурбуватись про достатню кількість відпочинку, постійні фізичні навантаження та правильне харчування, яке є не менш важливим, ніж відпочинок, адже воно дає усі корисні речовини для відновлення ЦНС. Також, можна використовувати Когнітіум. Цей засіб містить N-ацетиласпартат – речовину, яка допомагає синтезувати медіатори в головному мозку та покращує живлення нервових клітин. Когнітіум налагоджує роботу синапсів, підвищує запам’ятовуваність вивчаємого матеріалу, покращує увагу. 
Більше дізнатися про Когнітіум ви можете на офіційному сайті, а також на сайтах наших партнерів.
Когнітіум укр