Когнітіум

Порушення когнітивних функцій

Пам’ять – одна з найважливіших функцій головного мозку
Пам’ять– це феномен, який більшість людей приймає за даність. Насправді, без неї ми би просто не змогли вижити. Ми б не знали, які продукти їстівні, а які – ні. Ми б забували, на який колір світлофору можна переходити дорогу, а на який – стояти. Цей список можна продовжувати до нескінченності. Пам’ять грає й іншу важливу роль – вона дає можливість людям навчатися та спілкуватися, тобто прямо впливає на соціалізацію та самореалізацію людини. Пам’ять– це психічний процес, тому відповідальність за неї несе головний мозок. Цей орган – насправді дивовижна та впорядкована система, де кожен гвинтик виконує свою роль! Ці гвинтики називаються «нейрони», і вони є функціональними одиницями головного мозку людини. Нейрони «спілкуються» між собою за допомогою синапсів – таких собі станцій, де інформація передається від однієї нервової клітини до іншої через різноманітні медіатори. Як же це відноситься до пам’яті?  Насправді, детальний механізм роботи пам’яті досі до кінця не досліджений, науковці вважають, що саме в синаптичних зв’язках, їх силі та запасі медіаторів полягає секрет цього психічного процесу. 
Що таке когнитивні функції?
Пам’ять, увага та її зосередженість відносяться до групи когнітивних функцій головного мозку. Існують численні причини їх порушень. До менш розповсюджених відносяться рідкісні спадкові захворювання, черепно-мозкові травми та психічні хвороби. Одним з найвідоміших захворювань, які супроводжуються втратою пам’ятіє хвороба Альцгеймера, і пов’язана вона з порушенням передачі інформації в синапсах нервових клітин. 
До найбільш розповсюджених причини когнітивних розладів відносяться стрес та перевтома. Нажаль, сучасний швидкий ритм життя негативно впливає на психічний стан більшості людей. Існують наукові дослідження, які доводять, що постійний стрес, порушення сну та режиму харчування ведуть до зниження пам’яті,  падіння зосередженості на роботі, неуважності за кермом. Все це виникає на фоні виснаження нервової системи та зниження запасу медіаторів, завдяки яким вона передає та зберігає інформацію.
Як зберегти пам’ять та інші когнітивні функції?  
Звісно, найбільш ефективним способом попередження розвитку когнітивних розладів є уникання стресу та нормалізація режиму сну, що допоможе мозку відновити запас медіаторів. Для того, щоб їх синтезувати, організм потребує великої кількості поживних речовин, тому раціональне харчування теж грає велику роль. Корисним буде додавання до раціону біологічно активних добавок, наприклад, Когнітіум. Цей засіб містить N-ацетиласпартат, який бере участь у синтезі медіаторів у головному мозку та покращує обмін речовин в нейронах. За рахунок цього Когнітіум покращує синаптичну передачу, підвищує запам’ятовуваністьвивчаємого матеріалу, стимулює увагу. 
Більше дізнатися про Когнітіум ви можете на офіційному сайті, а також на сайтах наших партнерів.
Когнітіум укр