Артижель

Дієта при захворюванні жовчного міхура

Дієта при захворюваннях жовчного міхура: чи можна їсти смачно? 

Зазвичай, хворі зовсім не радіють, коли лікар рекомендує посидіти на дієті, оскільки в голові спливає поширена думка: дієта це складно та обов’язково несмачно! 
Проте дієта при захворюваннях жовчного міхура може приносити задоволення, якщо знати як і коли їсти. До того ж вона дуже важлива, тому що являється найпершою лінією лікування при хронічних станах та загостреннях. Препарати тільки знімають симптоми, проте не підтримують стабільний безболісний стан, якщо пацієнт бездумно харчується. 
Правильна дієта — це корисно для всього організму в цілому та смачно, бо перелік дозволених продуктів достатньо великий!

Основні принципи дієти 

При хронічних хворобах є два протилежні періоди: загострення та ремісія.
При загостренні потрібно декілька днів взагалі нічого не їсти, а потім харчуватися мінімальним переліком продуктів, які дозволить лікар. Це прибере біль та полегшить стан. Далі необхідно харчуватися невеликими порціями по 5-6 разів на добу. 
В період ремісії дієта майже не відрізняється від звичайного збалансованого та правильного харчування. Загальні принципи: 
  • їсти часто, невеликими порціями приблизно по 300 грамів;
  • в раціоні обов’язково мають бути білки, оскільки вони попереджають утворення каменів в міхурі; 
  • потрібно уникати тваринних жирів та віддавати перевагу жирам рослинного походження, які мають жовчогінний ефект;
  • достатня кількість клітковини, яка покращує якісні характеристики жовчі;
  • не їсти надто вуглеводні продукти. 
Дотримання цих принципів гарантує профілактику застою жовчі, що є провокуючим фактором для загострення. 

Що можна їсти при захворюваннях жовчного міхура? 

Навіть при дотриманні лікувальної дієти ви можете їсти смачно та отримувати задоволення від їжі. 
Дозволено їсти супи: молочні, круп’яні, борщ на слабкому м’ясному бульйоні. В Інтернеті є багацько рецептів, та особливо зверніть увагу на вегетаріанські страви. Там ви знайдете багато неочікуваних поєднань. Якщо ви їсте суп з хлібом, то слідкуєте, щоб він був пшеничний або житній та вчорашній. Каші можна їсти будь-які. 
З м’яса можна телятину, курку, індички, кролика, нежирна риба. Не обов'язково на пару! Ви можете приготувати м’ясо у відварному вигляді або запеченому, у котлетах, відбивних, фрикадельках, просто шматочками. Це навіть смачніше, ніж просто підсмажити.
Рослинні жири потрібно брати з соняшникової, кукурудзяної та оливкової олії. 
Можна балувати себе молочному продуктами: сир, кефір та інші кисломолочні продукти, некислими фруктами та овочами. Без страху пийте соки, компоти, киселі. Це дуже смачно! 

Що краще виключити з раціону? 

Деякі продукти дуже важкі для жовчного міхура та печінки, тому їх прийом провокує напад болю. Перелік заборонених продуктів: 
  • жирне мясо та риба; 
  • солодощі, булочки, пиріжки, торти, морозиво та подібне;
  • шпинат, лук, редис;
  • консервовані продукти;
  • гострі, копечні, жарені страви;
  • кава, газовані напої, алкоголь. 
Насправді це не дуже великий список. І без цих продуктів і страв можна легко обійтися.

Що ще допоможе уникнути загострення симптомів? 

Щоб попередити застій жовчі, загострення хронічних хвороб жовчного міхура можна застосувати дієтичні добавки. Артижель зменшить симптоми завдяки унікальній формулі з: 
  • екстракту листя артишоку;
  • екстракту кореня кульбаби;
  • інозитолу;
  • холіну.
Натуральний склад засобу повністю безпечний для організму та поліпшує секрецію і відтік жовчі, відновлює та захищає від можливих пошкоджень клітин печінки, поліпшує обмін холестерину та процеси травлення. 
Артижель — ефективний засіб в комплексній терапії і профілактиці захворювань печінки, жовчного міхура та жовчовивідних шляхів. 
Більше інформації про Артижель шукайте на сайті

Жовч (укр)