Когнітіум

Хвороба Альцгеймера, причини та способи попередити

Когнітіум укр
Наша пам'ять - це практично все, що у нас є! Вчені вважають, що пам'ять є уособленням нашої особистості - досвід, риси характеру, спогади. Також вони  досі не дійшли консенсусу щодо того, як точно функціонує пам'ять. У наукових колах вважається, що її робота полягає у формуванні нервових зв'язків, які змушують нервові імпульси йти заздалегідь підготовленим шляхом. Для того, щоб зрозуміти, як працює пам'ять та інші когнітивні функції, потрібно поговорити про те, як влаштована наша нервова система – адже саме в ній і відбуваються всі ці психічні процеси.


Будова нервової системи
Уся нервова система складається з основних клітин – нейронів. Вони виділяють дві частини - центральну (дендрит) і периферичну (аксон). Слід зазначити, що це нервові клітини з'єднані між собою спеціальними структурами - синапсами. За допомогою синапсів відбувається передача імпульсу від одного нейрона до іншого за рахунок медіаторів. Подібні процеси відбуваються у всіх відділах нервової системи, включаючи кору головного мозку – відділ, який відповідає за нашу свідомість, пам'ять та інші когнітивні функції. 
Що таке хвороба Альцгеймера? 
Порушення пам’яті – це дуже поширена проблема. Звісно, не кожна забудькуватість є симптомом серйозної хвороби. Наша пам’ять може погіршитись від хронічного стресу, перевтоми, недостатньої кількості сну. Тим не менш, іноді порушення пам’яті мають органічний характер, як у хворобі Альцгеймера. 
Хвороба Альцгеймера – це хронічне захворювання, яке пов'язане з порушеннями у роботі кори під час старіння мозку. Механізм виникнення хвороби вченими розкритий не до кінця, проте дані говорять про те, що патологія пов'язана саме з порушенням передачі імпульсів у синапсах.
Захворювання проявляється погіршенням пам'яті (особливо короткочасної), складнощами з вираженням думок. Найбільш схильні до нього літні люди, а також ті, у кого в сім'ї були люди з цією патологією.

Захищаємо нашу пам’ять!
Для того, щоб знизити ризики Альцгеймера слід дотримуватись правил, які допоможуть зберегти Ваш мозок! Обов’язково потрібно уникати перевтомлення та стресу, намагайтесь отримувати достатню кількість сну та правильно харчуйтесь. Дуже важливо провести зміну образу життя: проводьте вільний час з користю – віддавайте перевагу книжкам, а не телевізору, творчості та іншим заняттям, які стимулюють діяльність мозку. Також, потрібно постійно тренувати Вашу пам’ять – існують спеціальні вправи для мозку, які допоможуть Вашим когнітивнім здібностям залишатись у тонусі! Корисним буде використанням Когнітіуму. Засіб допомагає підтримувати синтез медіаторів у головному мозку, а також покращує роботу ЦНС та когнітивні функції. 
Більше дізнатися про Когнітіум ви можете на офіційному сайті, а також на сайтах наших партнерів.