Когнітіум

Як довготривалий стрес та нервове напруження впливають на нервову систему. Профілактика нервових розладів

Когнітіум укр
Вплив хронічного стресу на нервову систему
У цей страшний час наша нервова система функціонує на межі своїх можливостей. Жахливі події змушують наш мозок працювати в новому режимі – ми постійно приймаємо критично важливі рішення, які допомагають нам вижити під час війни. Звичайно, довго у такому стані наші нерви працювати не можуть. Щоденне нервове перенапруження, відсутність звичного ритму життя, страх перед завтрашнім днем, невпевненість у майбутньому - всі ці супутники війни призводять до емоційного виснаження. Цей стан вкрай небезпечний, адже він погіршує нашу можливість правильно орієнтуватись в ці важкі часи. Багато хто з нас хоч раз в житті зустрічався з цим відчуттям. Нажаль, якщо звичайний щоденний стрес ми можемо нівелювати за допомогою хобі, відпустки чи медитації, війна та реальна загроза життю нам чи нашим близьким – зовсім інша річ. В майбутньому подібне перенавантаження може призводити до порушення балансу нервової системи: депресії, тривожних станів, панічних атак, які негативно впливають на здоров’я всього організму.


Нервова система та когнітивні функції
Увага, пам'ять, здатність до навчання, а також безпосередньо мислення – психічні процеси, що відносяться до когнітивних функцій. Вони пов'язані з нашою нервовою системою, а саме – з головним мозком. Головний мозок працює за допомогою спеціальних речовин. Ці речовини виробляються переважно у клітинах нервової системи, проте їх використання суворо регулюється, оскільки їх запас обмежений. У стресових ситуаціях наш організм мобілізує практично всі ресурси, щоб уникнути небезпеки, проте якщо ми перебуваємо у стресовій ситуації тривалий час, запас медіаторів вичерпується. В кінці кінців, це призводить до виснаження головного мозку. Це проявляється в уповільненні мислення, погіршенні концентрації, відсутності бажання щось робити.



Як покращити роботу мозку?  
Стрес під час війни – це неминуче . Якщо Ви помітили, що робота Вашого мозку дещо уповільнилась, то скоріш за все Ваш організм дає сигнал, що він потребує допомоги. У першу чергу, варто приділити увагу власним почуттям та за можливості поговорити з кимось про них – психологи вважають, що подібні бесіди допомагають нашій психіці подолати перенапруження. Необхідно виділяти час на сон, адже під час нього відновлюється наш організм. Дуже важливо правильно харчуватись – корисні речовини дуже потрібні нашому мозку, щоб відновлювати запас нейромедіаторів. Також, можна використовувати Когнітіум. Засіб містить N-ацетиласпартат – речовину, яка допомагає синтезувати медіатори в головному мозку та покращує живлення нервових клітин. Когнітіум допоможе підтримати баланс нервової системи, позбавитись від щоденного страху, налаштувати мозок на правильну роботу та допоможе сконцентруватись. Когнітіум – баланс нервової системи та концентрації під час важких подій.