Когнітіум

Перевтома під час розумових навантажень

Когнітіум укр
Перевтома під час розумових навантажень
Безсумнівно, нині перевтома це актуальна проблема і найяскравіші її приклади проявляються у сферах, що потребують сильної розумової активності. Студенти зокрема — це люди, які знаходяться у режимі постійного розумового навантаження та під безперервним тиском дедлайнів. Нервова система студентів і учнів щорічно переносить сильні навантаження: сучасна освіта вимагає постійної праці та засвоєння все більших обсягів інформації у все менші терміни.
При розумовому навантаженні виснажуються клітини мозку. Зазвичай це супроводжується порушенням сну. Та проблемі перевтоми від розумової роботи піддаються далеко не лише студенти. Важливо знати, що цей стан часто настає непомітно для людини. Розрізняють 4 степені розумової перевтоми: 1 - початкова, 2 - легка, 3 - виразна, 4 - тяжка. Як же зупинити розвиток перевтоми на початковому етапі?
Чому люди зазнають розумової перевтоми?
Спершу варто розібратися, що спричиняє розумові перевантаження більш конкретно. Основні супутні фактори надмірної розумової діяльності:
  • низька фізична активність;
  • похилий вік;
  • недостача сну;
  • стрес (наприклад, під тиском дедлайну);
  • незбалансоване харчування;
Симптоми
Як вчасно виявити втому від розумового навантаження? Для цього варто знати основні його симптоми:
  • зменшення працездатності та уваги;
  • тяжко перемикати увагу, загальмоване мислення;
  • виснаження, апатія, а також дратівливість та нервозність;
  • порушення режиму сну;
Як запобігти негативних наслідків від розумового навантаження?
Як і будь-який складний механізм, наш мозок потребує уваги й турботи, щоб і в зрілому віці він продовжував працювати так само активно і швидко, як і в молодості.
Безумовно, від надмірних розумових навантажень втомлюється кожен, але існує декілька порад для їх уникнення та полегшення.
  • П’ята чашка кави навряд чи допоможе. Краще сісти, закривши очі, розслабити м’язи та заспокоїти дихання. Уявіть приємне для вас місце — природу, місце з відпустки, море. 10-15 хвилин такого відпочинку буде достатньо, аби відновитися. Вважається що саме короткий, але регулярний відпочинок — найпродуктивніший. Саме він, як і якісний 8-годинний сон, найцінніші помічники для ефективної розумової роботи.
  • Також дуже важливо правильно організовувати свій робочий день і, складаючи щоденний список справ, розраховувати свої сили й не перевантажувати себе, а також робити 5-хвилинні перерви кожні 30-40 хвилин для забезпечення максимальної концентрації уваги.
  • Потрібно стежити за своїм харчуванням. Збалансована дієта — запорука здорового організму. При частих розумових навантаженнях рекомендується ввести в раціон їжу, що містить кальцій, фосфор, а також вживати біологічно активні добавки для якіснішого забезпечення мозку необхідними елементами.
Когнітіум — для покращення роботи мозку
БаД Когнітіум підтримує здоровий стан нервової системи, нормалізує обмін речовин у тканинах головного мозку та покращує пам’ять і увагу. Крім того, забезпечує якісне сприйняття й засвоєння інформації. Завдяки N-ацетил L-аспарагіновій кислоті у своєму складі засіб захищає клітини мозку від пошкоджень при навантаженнях та робить їх стійкішими до стресів, а також підвищує концентрацію дофаміну — гормону, що відповідає за нашу мотивацію та відчуття задоволення.
Не варто доводити себе до крайнього розумового виснаження. Краще виспатись, прогулятись та забезпечити свій раціон необхідними мікроелементами, аби відновити енергетичний ресурс мозку та з новими силами взятися за роботу.
Більше інформації про Когнітіум шукайте на сайті. З інструкцією засобу можна ознайомитися за посиланням
Придбати Когнітіум можна в інтернет-магазині.