Джилла

Закрепи у дітей: причини та способи полегшити стан дитини

ua
В наш час, коли стрес є нашим постійним сусідом, правильне харчування виходить на другий план як у дорослих, так і у дітей. Звідси з’являється купа проблем з нашою травною системою і не тільки – зайва вага, печія, а також закрепи. Закрепи у дітей можуть стати достатньо частою проблемою через особливості їхнього ШКТ. Більш того, цей стан може суттєво вплинути на здоров'я дитини, адже нормальне харчування та травлення – це запорука нормального розвитку дитини. То що ж таке закрепи? По-суті, це застійні явища у травленні, коли їжа не перетравлюється достатньо швидко або повністю, а залишки «застрягають» у шлунку або кишечнику. У цьому процесі також грає велику роль і кишкова моторика, адже саме вона забезпечує нормальне проходження перетравленої їжі по кишківнику.

Чому вони виникають і як їх впізнати?


Чому виникають закрепи? Першою причиною може бути неправильне харчування, коли дитина швидко їсть або недостатньо довго прожовує їжу. У цьому випадку, недостатньо подрібнена їжа просто блокує просвіт ШКТ та викликає неприємні симптоми. У більш старших дітей іншою причиною можуть бути неправильні харчові звички, такі як зловживання швидкою їжею, солодощами та газованими напоями – вони негативно впливають на моторику та затримують нормальне проходження стулу.

Як наслідок, у дитини можуть виникати дискомфорт, біль у животі, відчуття переповненості та нудота. Нерідко діти відмовляються їсти, адже це може погіршити відчуття важкості та посилити біль. Інші симптоми, які можуть супроводжувати закрепи, включають запаморочення, втому, погіршення апетиту та порушення сну. Дитина також може метушитися та виявляти незадоволення під час годування. Закрепи можуть також впливати на загальний настрій дитини, робити її роздратованою або навпаки сонливою.

Що робити?


Якщо у вашої дитини закрепи відбуваються дуже часто, слід звернутися до лікаря. Спеціаліст зможе виявити причину та призначити необхідне лікування, а також дати рекомендації для батьків. Надавайте дитині достатньо часу на прийом їжі та навчіть її добре жувати. Підтримуйте здоровий спосіб життя, включаючи регулярну фізичну активність та достатнє вживання води. Активний рух сприяє поліпшенню моторики, а вода допомагає зробити стул більш м’яким. Забезпечте раціон харчування з різноманітними продуктами, включаючи свіжі овочі, фрукти, повнозернові продукти, які багаті на клітковину. Уникайте надмірного вживання солодощів, газованих напоїв та швидкої їжі. До інших способів полегшення стану дитини також можна віднести Джиллу. Засіб стимулює моторику кишківника та допомагає боротися з закрепом. Більше про Джиллу можна дізнатись на офіційному сайті.