Джилла

Що може допомогти в разі закрепу?

ua
Закреп — одна з поширених проблем, з якою стикався практично кожен. Нерегулярні випорожнення можуть завдавати незручностей і сигналізувати про проблеми з кишківником.

Проблеми з дефекацією через нестачу води

Від того, скільки ви п'єте, залежить кількість походів до туалету по "великому". Поживні речовини з їжі всмоктуються в тонкій кишці, а все, що не перетравлене, просувається далі товстою, де й відбувається формування калу. Брак води призводить до появи типових симптомів закрепу. Тому неспроста лікарі рекомендують пити 1,5-2 літри рідини на день. Якщо не хочеться чаю, кави та інших напоїв, то денну норму можна набрати за допомогою супів, фруктів, овочів. У разі проблем зі стільцем краще уникати сухих снеків, копченої, в'яленої, смаженої їжі.

Нестача клітковини, як наслідок закрепу

Просто пити воду недостатньо. Харчові волокна позитивно впливають на кишечник, покращують його моторику та сприяють просуванню калу. Тому їх вкрай важливо вживати, щоб надалі уникнути розладів. Овочі, фрукти, лляна каша та багато інших продуктів, у складі яких є розчинна та нерозчинна клітковина, позбавлять закрепів, а також позитивно вплинуть на загальний стан. Ось де можна знайти харчові волокна:

  • ягоди;
  • гриби;
  • листова зелень;
  • насіння;
  • водорості (як у сушеному, так і в маринованому вигляді);
  • цільнозерновий хліб і макаронні вироби;
  • бурий рис;
  • смузі;
  • сухофрукти без цукру.

Для збереження здорового розмаїття мікрофлори, рекомендується вживати різні типи клітковини.

Закреп через здуття живота

Постійне газоутворення може спричиняти не тільки певні незручності, а й призвести до розвитку спастичного закрепу. Скупчення газів у животі передавлюють петлі кишківника та заважають калу просуватися. Через це з'являються спазми, больові відчуття і труднощі з подальшою дефекацією.

Найчастіше здуття виникає через дисбактеріоз, а також неправильне харчування. Багато продуктів створюють бродіння і провокують надмірне газоутворення. Для розв'язання цієї проблеми досить переглянути меню і пропити певні добавки, звісно, після консультації з лікарем.

Стрес і закреп

В організмі все пов'язано, тому будь-яке, навіть приємне хвилювання може сприйматися як стрес, що провокує різні реакції, зокрема й закреп. Загальмовується перистальтика, з'являються гострі кольки, а потім стає важко сходити в туалет. Тому перед важливими подіями ліпше нещільно повечеряти (чимось, що не спричиняє бурління та легко засвоюється), прийняти теплу ванну, випити гарячий напій, зробити масаж, щоб знизити ймовірність впливу стресу.

Медикаменти та малорухливий спосіб життя, як причина закрепу

В інструкціях до багатьох препаратів і харчових добавок як один із побічних ефектів виступає закреп. Навіть з налагодженим харчуванням і питним режимом він може виникнути, тож цю інформацію слід уважно вивчити перед прийомом.

Проблеми зі стільцем бувають і через малорухливий спосіб життя. Недостатня циркуляція крові уповільнює обмінні процеси, що провокує розлад. Але, навіть проста ходьба може допомогти, тож частіше виходьте на прогулянку, щоб цього уникнути.

Як впоратися із закрепом?

Навіть якщо виникнуть складнощі з походом до туалету, цього не варто боятися. Усе можна виправити, і відсутність дефекації протягом кількох днів не вважається передвісником складних проблем. Звичайно, якщо самостійно не вдасться визначити причину закрепу й усунути її, то потрібно звернутися до лікаря по компетентну допомогу. Ось що може допомогти:

  • налагодження харчування та питного режиму;
  • додавання активності;
  • легкий масаж живота за годинниковою стрілкою;
  • зниження стресу;
  • створення комфортних умов під час походу в туалет.

Також можна прийняти Джиллу-засіб від закрепів. Це натуральний, безпечний сироп м'якої дії, що підходить як дорослим, так і дітям. Він покращує моторику кишківника, усуває закреп, нормалізує стан мікробіоти. Більш детально про склад і дію можна дізнатися на сайті.