Флего

Що неправдивого говорять про варикоз, або найпоширеніші міфи

Варікоз (укр)
Варикозне розширення вен має неестетичний вигляд, що призводить до появи комплексів і невпевненості в собі. Воно зустрічається часто через спадкову схильність і неправильний спосіб життя, але не всім це відомо. Тож розберемо найпопулярніші неправдивості, щоб більше дізнатися про захворювання.

Міф 1. Варикозу не потрібно боятися

Дивно, але варикозне розширення вен чомусь не сприймають серйозно. Часто можна почути якісь приклади про родичів чи знайомих, які роками живуть із проблемою і нічого з ними не відбувається. Але, це не зовсім так, бо ускладнення ніхто не скасовував, тож без своєчасного лікування може значно погіршитися якість життя, не кажучи про візуальну складову зовнішності.

Міф 2. Варикозу можна позбутися за допомогою крему або народних засобів

Ні. Це так не працює, а методи виявляються не тільки неефективними, а й інколи небезпечними, бо травмують шкіру, призводячи до небажаних ускладнень.

Міф 3. Варикоз минає через носіння компресійної білизни

Суть використання подібних виробів у тому, щоб механічно забезпечити достатній рух крові по судинах та усунути такі симптоми, як біль, набряк. Також, вони запобігають тромбоутворенню. Але компресійна білизна не впливає на тонус судинної стінки та роботу венозних клапанів, а є частиною терапії.

Міф 4. Варикоз можна вилікувати тільки за допомогою операції

У деяких випадках це справді так, але на ранніх етапах можна обійтися консервативними методами, що містять певні фізичні вправи, компресійну терапію, прийом певних медикаментів.

Міф 5. Набряк ніг — головна ознака варикозу.

Це може бути один із проявів хвороби, але потрібно розуміти причину, тому що подібне виникає і в разі серцево-судинних патологій, ниркової недостатності, а також у разі банального надлишку солі та води.

Міф 6. У вагітних варикоз вважається нормою

Не зовсім так, бо патологія не є нормою. Під час вагітності жінці доводиться стикатися з низкою проблем, включно з варикозним розширенням вен. Тому їм рекомендується носіння компресійних панчіх для запобігання появи варикозу. У разі появи будь яких проявів потрібно відразу звернутися до лікаря.

Міф 7. Варикоз завжди повертається

Ні, це не так. Але це правдиво тільки, якщо дотримуватися всіх рекомендацій та перглянути свій спосіб життя та звички.

Міф 8. При варикозі заборонений спорт

Так, і ходити теж не можна. Не вірте подібному, бо це неправда. Одна з найкращих профілактик хвороби — рух, активний спосіб життя. За варикозу дозволено практично будь-яке кардіо. Єдине, не рекомендуються силові статичні навантаження, особливо піднімання важкості.

Міф 9. Варикоз зустрічається тільки в жінок

Не правда. Чоловіки теж із ним стикаються, і частота майже така сама. У жінок приблизно 40%, у чоловіків - 32%

Міф 10. Профілактика варикозу неможлива

Усе реально. Наприклад, у цьому може допомогти Флего. Суспензія з натуральним складом. Вона зменшує венозний і лімфатичний застій, зміцнює стінки судин, нормалізує тонус вен.