Флего

Скандинавська ходьба при варикозі вен на ногах

Варікоз (укр)

Скандинавська ходьба: користь при варикозному розширенні вен

Варикозне розширення вен — це здуття вен нижніх кінцівок через ослаблення венозних клапанів і порушення кровообігу. Знизити неприємні та болісні симптоми, зупинити прогресування захворювання допоможе нормалізація фізичної активності, що зміцнить стінки судин і активізує оптимальний кровотік.
Проте не всяке навантаження підійде для хворих ніг. Звичайні заняття спортом тільки погіршують стан. При варикозному розширенні вен ефективним і корисним видом активності стане скандинавська ходьба.

Користь скандинавської ходьби

Скандинавська, північна або нордична ходьба — це назва спеціальної техніки ходіння з палицями, яка призначається при ішемічній хворобі серця, артеріальній гіпертензії, вегетосудинній дистонії, хронічних захворюваннях респіраторної системи, ожирінні, цукровому діабеті 2 типу, остеохондрозі, артриті, варикозному розширенні вен нижніх кінцівок.
Переваги скандинавської ходьби перед іншими видами фізичної активності:
 • знімає навантаження з колінних та тазостегнових суглобів, завдяки опорі на палиці;
 • активно рухаються плечові суглоби, верх спини, руки і ноги;
 • активізується до 90% м'язів тіла.
При регулярних заняттях (в середньому це 4-5 разів на тиждень по 10 хвилин, однак кратність індивідуально обговорюється з лікарем) настануть такі зміни:
 • підвищується тонус м'язів нижніх кінцівок;
 • зменшується навантаження на хребет;
 • посилюється кисневе насичення тканин;
 • прибираються застійні явища, оптимізується кровотік;
 • поліпшується робота серцево-судинної, дихальної системи.
Скандинавська ходьба уповільнює прогресування варикозного розширення вен та інших патологій, а також допомагає в період відновлення після переломів стегна, колін, гомілки.

Рекомендації для ефективної скандинавської ходьби

Обов'язково починайте заняття з невеликої розминки — приблизно 10 хвилин: повільні обертання і повороти шиєю, махи руками, плавні нахили. Це підготує тіло до подальших навантажень й значно знизить ризик травмування під час заняття.
Не навантажуйте себе в перший раз. Нехай тренування триватиме 5 хвилин, проте організм не відчуватиме зайвого і непотрібного напруження. Збільшити тривалість можна буде через 2-3 заняття. 
Слідкуйте за своїх диханням, якщо стає важко дихати, з'являється задишка, краще зробити невелику перерву. Лікарі рекомендують ходити не довше 15 хвилин.
Пам'ятайте, ходьба повинна приносити задоволення. Інакше цілющий ефект від занять буде значно менше!

Комплексний підхід в лікуванні варикозного розширення вен

Важлива не тільки фізична активність. Тільки комплексне лікування налагодить функціонування судин і зменшить прояви симптомів аж до їх повного зникнення:
 • корекція раціону харчування — допоможе скинути зайву вагу і наситить організм правильними живильними речовинами: уникайте вживання жирного, занадто солоного, мучного, солодкого, копченого та консервованого;
 • корекція питного режиму — допомагає правильній роботі нирок та серцево-судинної системи;
 • компресійні панчохи — призначаються лікарем-флебологом для поліпшення кровообігу, зняття болю і набряків.
Також важливо застосовувати венотоніки. Наприклад, Флего зменшить симптоми захворювання за рахунок підвищення тонусу вен, зменшення розтяжності стінки судин та застійних явищ, відновлення структури стінки судин й поліпшення кровотоку.
Висока біодоступність і рідка питна форма засоба гарантує швидке настання ефекту і повне всмоктування діючої речовини в кров. Безсумнівна перевага Флего — це відсутність побічних явищ з боку шлунково-кишкового тракту.
Це абсолютно безпечне і ефективний засіб для комплексного лікування варикозного розширення вен!