Гіалера

Що робити, якщо постійно турбує печія?

Печія (укр)
Неприємне печіння в стравоході від якого хочеться якомога швидше позбутися відчував майже кожен у своєму житті. Печія з'являється від «поганої» та нездорової  їжі, а також деяких захворювань шлунково-кишкового тракту. Щоб швидко і безпечно прибрати симптом, для початку потрібно розібратися з причинами його виникнення.

Механізм розвитку печії

Середовище шлунка при його фізіологічної роботі кисле, а ось стравоходу — майже нейтральне. Проте шлунок захищений від агресивного впливу соляної кислоти слизом, який виробляють спеціальні залози, а стравохід — ні.
Сфінктер або клапан між цими двома органами перешкоджає проникненню шлункового соку в стравохід. Але якщо його функція порушується, то кислота просувається вгору по травному каналу та роз'їдає стінки стравоходу. Людина при цьому відчуває дискомфорт після їжі у вигляді печіння всередині горла та нижче.

Причини виникнення печії

Закид кислотного вмісту шлунка в стравохід відбувається при деяких захворюваннях шлунково-кишкового тракту:
  • Рефлюксна хвороба — порушення роботи стравохідного сфінктера. Одним із різновидів захворювання є ларінгофарінгеальний рефлюкс, при якому кислота потрапляє в дихальні шляхи, аж до бронхів та трахеї. Проявляється хронічним сухим кашлем. Часто такі пацієнти скаржаться на утруднене ковтання, кому у горлі, зміну голосу.
  • Хронічний гастрит, внаслідок якого утворюється надмірна кількість соляної кислоти.
  • Виразка шлунка та дванадцятипалої кишки. Пошкодження слизової органу не дає йому нормально скорочуватися, через що харчова грудка затримується в порожнині шлунка, розтягує її, що призводить до підвищення тиску і закиду кислоти в стравохід.
  • Післяопераційні ускладнення в результаті видалення частини шлунка.
Також виникнення печії провокують деякі ліки, наприклад ацетилсаліцилова кислота та нестероїдні протизапальні засоби (ібупрофен, німесулід). Їх побічним ефектом вважають шкідливу дію на слизову шлунка. При тривалому і неправильному застосуванні можливий розвиток виразкової хвороби.
Печією страждають більшість жінок при вагітності, особливо на пізніх термінах. Через те, що матка стрімко зростає, вона відсуває всі органи, включаючи шлунок, який займає неприродне положення, тим самим порушуючи роботу стравохідного сфінктера. Крім цього клапан закривається не в повному обсязі через вплив гормону прогестерону, рівень якого значно збільшується під час вагітності.
Якщо не лікувати печію, то можна зіткнутися з неприємними наслідками: езофагіт (запалення слизової оболонки стравоходу) та рак.

Як позбутися печії?

Гастроентерологи призначать медикаментозне лікування, що складається з антацидних препаратів, альгінатів, прокінетиків і антисекреторних засобів. Ці ліки нейтралізують дію шлункового соку, захищають слизову від хімічного пошкодження, зменшують вироблення соляної кислоти і покращують перистальтику шлунка.
Крім основного лікування позбутися печії допоможе Гіалера. Засіб містить натуральний альгінат з бурих водоростей, який утворює захисну гелевидну речовину на поверхні слизової органів. Гіалуронова кислота в складі відновлює пошкоджені клітини і зменшує запальний процес.
Засіб Гіалера застосовується як харчова добавка до раціону для нормалізації функціонування шлунка та стравоходу. Рекомендується до вживання при печії, важкості в шлунку після їжі, кислої відрижки, підвищеної кислотності шлунка, рефлюксної хвороби.
Більше інформації про Гіалера шукайте тут.