Мамалак

Цікаве про сири

Лактазна недостатність (укр)

Як взяти кредит за допомогою сиру? Найцікавіші факти про смачний продукт!

Звичайнісінький сир, який є у холодильнику багатьох сімей, на подив має багату та місцями чудернацьку історію. Цей молочний продукт не просто існував у часи фараонів, а ще й міг стати дорогим подарунком для королеви. Які ще дива приховує від нас сир? Давайте дізнаймось!

3 найнезвичніших види сиру

Сир з ослиного молока: чи це правда?

Звісно! Виготовляють сир «Pule» в Сербії у заповіднику «Засавиця». На 1 кг продукту витрачається приблизно 25 літрів ослиного молока. Що багато, тому 500 г продукту коштує $1700. На поличках магазину цей дорогий смаколик не знайти, його не виготовляють у промислових масштабах.

Хотіли б скуштувати сир з ароматом немитого тіла?

У Франції сорт сиру «Epoisses» заборонено перевозити у громадському транспорті через його специфічний запах. Проте сморід не завадив продукту стати улюбленцем самого Наполеона! Цей сир виготовляють з непастеризованого молока, після чого вимочують в коньяку.

Личинки у сирі не показник, що продукт зіпсувався!

Так, так! Є сорт сиру, в якому спеціально вирощують личинки мух. Молочну сировину виставляють на сонці, аби комахи обліпили його та відклали яйця, з яких потім вилуплюються личинки. Вони поїдають сир, виділяючу специфічну кислоту, яка розсмоктує жири та надає сиру «Casu marzu» дивовижної м'якості. Сир вважається свіжим, поки личинки живі. І їсти його потрібно разом с ними.

3 цікавих факти про сир

Факт перший: італійці можуть залишити у банку сир, як заставу

Така функція можлива у провінції Емілія-Романья. Тверді сорти пармезану масою 40 кг коштують приблизно €300. Достатньо цінний продукт! Тому деякі фінансові установи приймають сир у якості заставного майна, коли людина бажає взяти кредит. Банк має право продати дорогий продукт, якщо виплата заборгованості прострочена. 

Факт другий: інквізиція використовувала сир для перевірки винності злочинця 

Дивний для сучасності метод, проте у Європі його дійсно використовували. Ймовірному злочинцю давали спробувати дуже гострий шмат сиру. Якщо людина давилася, то її одразу ж засуджували до страти.

Факт третій: дехто і по наші часи виплачує данину сиром 

Держава Андорра у минулому підписала закон, в якому зобов'язується кожного року платити Франції 12 головок сиру. І по цей час встановлення дійсне. Чомусь його забули скасувати!

Чому деякі люди не можуть їсти сир?

Існує таке захворювання, як непереносимість лактози, коли розщеплення лактози у кишківнику не відбувається через недостатність ферменту лактази. Людина, з'ївши шматочок сиру або іншого молочного продукту, відчуває значне погіршення самопочуття зі сторони травної системи. Паралельно розвивається дисбіоз, котрий тільки ускладнює перебіг захворювання.
Патологія буває двох типів: вроджена та набута. Другий тип або вторинна лактазна недостатність розвивається через хронічні запалення кишківника, харчову алергію, целіакію. 
Прояви вторинної лактазної недостатності:
  • здуття;
  • біль у животі;
  • метеоризм;
  • діарея;
  • нудота, блювота.
Симптоми з'являються через 30 хвилин після вживання продукту з лактозою. 
Зазвичай, людині потрібно виключити з раціону всі «лактозні» продукти. Проте зменшити прояви захворювання і без цих обмежень допоможе Мамалак
Це засіб, що діє як замісна терапія при лактазній недостатності.  
У його складі є лактаза, яка необхідна для розщеплення та засвоєння лактози. Фермент дозволяє їсти улюблені молочні продукти, сприяє їх якісному засвоєнню, та запобігає появі неприємних симптомів. 
З Мамалаком ви будете насолоджуватися смаком сиру без наслідків для здоров'я!