Артижель

Як впливає надлишкова вага на роботу жовчного міхура?

Надлишкова вага та ожиріння - одна з головних проблем охорони здоров'я 21 століття по всій земній кулі. Багато досліджень у провідних наукових центрах світу за останні 30 років показали, що зайва вага є вкрай вагомим фактором ризику розвитку захворювань практично всіх систем нашого організму. Так, наприклад, ожиріння підвищує інсулінорезистентність та веде до розвитку цукрового діабету другого типу. Також доведено, що ожиріння значно підвищує ризик серцево-судинних патологій, таких як інфаркт міокарда, інсульт, гіпертонічна хвороба. Зайва вага також негативно впливає на наші кістки та суглоби, адже вона підвищує навантаження на ці структури та призводить до раннього розвитку артрозів. Ну і, звичайно, шлунково-кишковий тракт ожиріння не «залишає без уваги». У першу чергу страждають підшлункова залоза та жовчний міхур. Чому? Давайте розберемося.

Чому страждає жовчний міхур?

Жовчний міхур тісно пов'язаний із підшлунковою залозою як анатомічно, так і функціонально - вивідні протоки цих органів з'єднуються в одному місці, а функція їх секретів полягає у розщепленні та перетравленні жирів. Тому часто захворювання жовчотворної системи та підшлункової залози йдуть пліч-о-пліч.

Вплив зайвої ваги на захворювання жовчного міхура обумовлений не самою надлишковою жировою тканиною, а способом життя і дієтою, яка призводить до появи зайвої ваги. Як правило, раціон людей з ожирінням наповнений зайвими калоріями, які походять з фастфуду, жирної їжі та великої кількості вуглеводів, які містяться у солодких та хлібобулочних продуктах. Таке харчування негативно впливає не тільки на фігуру, а й на жовчний міхур, адже саме він має перетравити всі ці надлишкові поживні речовини і розщепити їх на жирні кислоти. Тривале "перевантаження" жовчного міхура призводить до його запалення, порушень моторики та застою жовчі. До симптомів застою жовчі відносяться біль у правому підребер’ї (жовчна коліка), важкість у животі, свербіж шкіри, слабкість. Також, в результаті підвищується ризик утворення жовчних каменів, які можуть заблокувати відтік жовчі та призвести до невідкладної ситуації, яка потребує оперативного втручання.

Що робити?

Для того, щоб уникнути проблем із жовчним міхуром та здоров’ям взагалі, варто подбати про організацію здорового харчування та фізичної активності, щоб знизити вагу. Почати можна з легкої зарядки щодня та зниженням споживаних калорій на день. Якщо самостійно з останнім впоратися не вдається, слід проконсультуватися з дієтологом. Для профілактики застою жовчі також можна приймати Артижель. Засіб покращує відтік жовчі, а також нормалізує моторику жовчного міхура. Більше про Артіжель на сайті https://vorwartspharma.com/artizhel