Що не варто їсти, щоб не подразнювати жовчний міхур?
Жовчний міхур — невеликий, але важливий орган, який виступає як резервуар для зберігання жовчі та відповідає за її концентрацію. При цьому харчування відіграє значну роль в його функціонуванні, від нього залежить, наскільки добре працюватиме жовчний міхур. Якщо відбувається якийсь збій, то це впливає на загальний стан. Може виникнути печія, розлад шлунково-кишкового тракту, здуття, діарея або закреп (у разі вживання певних продуктів), висипання на шкірі, в’ялість та інші неприємні симптоми. Тому для комфортного самопочуття важливо стежити за якістю і регулярністю харчування.
Що може спровокувати жовчний?
Жовч виділяється саме під час їжі, тому в разі пропуску прийомів їжі вона просто накопичується, що з часом призводить до певних незручностей. Є низка продуктів, які провокують запалення слизової травних органів, що також впливає на роботу жовчного міхура. Щоб не відчувати дискомфорт після їжі, варто відмовитися від надмірного вживання:
смажених продуктів;
жирних сортів м’яса - свинини, м'яса качки та гуски;
копченостей;
кислого та соленого;
гострого;
жирних молочних продуктів;
грибів;
бобових;
житнього хліба;
часнику;
редьки;
гірчиці;
алкоголю;
випічки та жирних кондитерських виробів.
Також не рекомендується їсти занадто гарячу або холодну їжу, оскільки вона може призвести до спазмів жовчного міхура. Краще дотримуватися питного режиму протягом дня.
Які продукти можуть поліпшити роботу жовчного?
Щоб почуватися добре, важливо харчуватися правильно, насичуючи свій раціон білками, клітковиною, дотримуючись балансу між насиченими та ненасиченими жирами. Для підтримки роботи жовчного міхура, в раціон треба включити:
цільні злаки (макарони з твердих сортів пшениці, коричневий рис, вівсянку, булгур, цільнозерновий хліб);
фрукти й овочі (буряк, свіжа зелень (м’ята, петрушка, кріп), броколі, білоголова і брюссельська капуста, гарбуз, морква, болгарський перець);
продукти, що містять велику кількість вітаміну С (полуниця, ківі, диня, печена картопля, цитрусові, болгарський перець);
оливкова олія, яка є гарним джерелом насичених жирів, плюс, вона має жовчогінну дію;
пісне м'ясо та риба;
нежирні молочні продукти (кефір, йогурт, ряжанка, молоко);
яйця також мають жовчогінну дію, бо вони посилюють моторну функцію жовчного міхура. Але, якщо після вживання або під час виникає гіркота в роті чи болісні відчуття в правому підребер'ї, то краще відмовитися від жовтка, уживаючи в їжу тільки білок;
горіхи багаті на корисні жири і клітковину. Включити в раціон можна мигдаль, арахіс, волоські горіхи, лляне насіння;
спеції теж сприяють відтоку жовчі (кориця, коріандр, імбир). Але, якщо є захворювання печінки, від імбиру краще відмовитися.
Що стосується напоїв, то позитивно на жовчний міхур впливає вода. Вона робить жовч менш в'язкою, зменшує її концентрацію. Соки також допустимі, особливо виноградний, буряковий, капустяний, бруквяний, бо вони мають жовчогінну дію.
Для підтримки нормальної роботи жовчовидільної системи також можна приймати засіб Артижель. Це питний розчин у зручних стіках, до складу якого входять натуральні компоненти. Артижель сприяє покращенню утворення та виділення жовчі, нормалізує детоксикаційну функцію печінки та моторику кишківника. Більш детальну інформацію про Артижель можна дізнатися тут.