Акліматизація

Ацетон у дитини

Укр
Коли дитина нездужає, батьки не знаходять місця, тому їм завжди хочеться знати як діяти щоб допомогти й полегшити стан дитини. Одним з найпоширеніших явищ, що може призвести до погіршення самопочуття дитини є ацетонемія або ацетон, тому дорослим варто знати причини виникнення та способи лікування такого стану. Найчастіше він проявляється у дітей до 12 років і характеризується загальною слабкістю, підвищеною температурою, нудотою, блювотою та характерним запахом ацетону з рота.
Які причини прояву ацетонемічного синдрому?
Ацетонемія — це стан організму, який виникає при підвищенні в крові кетонових тіл (токсичних речовин, що виділяються в печінці). Такий стан може виникати на фоні багатьох факторів, що впливають на процеси обміну в організмі.
Причини виникнення запаху кислих яблук при ацетоні:
- порушення водно-електролітного  та кислотного балансу в організмі;
- нестача вуглеводів в раціоні дитини або погане їх засвоєння через нестачу ферментів, що призводить до слабкості при ацетоні;
- зловживання їжею з високим вмістом жирів та білків;
- незбалансоване харчування або голодування;
- виснаження панкреатичних резервів;
- тяжкі фізичні навантаження.
Також причинами ацетону у дитини може стати ряд інших серйозних хвороб, таких як цукровий діабет, тиреотоксикоз, гемолітична анемія або травми мозку. Такий ацетон називають вторинним, тому що він виникає на фоні основного захворювання.
Що робити якщо у дитини ацетон?
Якщо у дитини з’явилася часта блювота, пронос, підвищення температури до 38 градусів, знижений апетит, бліда шкіра з нездоровим рум'янцем і запах кислих яблук із рота — це означає що у неї розвинувся ацетонемічний синдром. Також дитина може поскаржитись на те, що болить живіт при ацетоні. На такий випадок у вас в аптечці мають бути тест-смужки для виявлення ацетону, якщо ж їх немає, то необхідно придбати й негайно перевірити  його вміст в сечі. Якщо смужка змінила колір більше ніж на два плюси по тестовій шкалі, то необхідно терміново викликати швидку для отримання кваліфікованої допомоги, якщо ж результат показує один-два плюси, то можна проводити лікувальні заходи вдома. 
Перш за все, необхідно напоїти дитину щоб відновити втрачену рідину, при чому краще чергувати воду з солодким розчином глюкози аби швидко поповнити запаси цукру в організмі. Також вам допоможе Бетаргін Kids. Цей засіб розроблено спеціально для дітей, він забезпечує виведення токсинів при ацетоні, зменшує нудоту, попереджує розвиток ускладнень та пришвидшує відновлення фізичної активності малюка. Крім того Бетаргін Kids сприяє захисту та відновленню клітин печінки, а також швидко зменшує прояви симптомів ацетону.
Більше інформації про Бетаргін Kids шукайте на сайті.