Бівел

Початок сезону ГРВІ – що робити, щоб не захворіти?

Кожна пора року по-своєму прекрасна і неповторна. Але незважаючи на всю красу кожного сезону, у них є недоліки. Медицина знає такий термін, як "сезонні хвороби" - патології, які найчастіше виникають у певні місяці чи пори року. Кожен із нас напевно знає, про що йдеться. Наприклад, що найчастіше нас мучить улітку чи навесні? Звичайно, алергія на пилок квітів чи ту ж амброзію! І зрозуміло, що ні для кого не секрет, що зима та осінь супроводжуються зростанням захворюваності на ГРВІ та грип. Але чому це так?
ГРВІ та грип викликаються вірусами, які потрапляють до нас в організм за допомогою дрібних частинок у повітрі, які є рідким аерозолем. Саме тому цей шлях передачі називається "повітряно-краплинним". Ну а що може бути кращим для розповсюдження цих крапель, ніж закриті приміщення, де їх не здує вітром? Звичайно, нинішні часи змушують нас перебувати в закритих приміщеннях часто не тільки в холодну пору року, проте осінь та зима також характеризуються високою вологістю та низькою активністю сонця – все це допомагає шкідливим мікроорганізмам розмножуватися без перешкод!

ГРВІ та імунітет

Звичайно, ми не зовсім беззахисні перед цією страшною напастю навіть у таких умовах. Природа подбала, щоб у нас був надійний захисник -  імунітет.
Він буває вроджений - це універсальні механізми, які реагують однотипно і швидко на будь-які мікроорганізми, а є набутий - складніший, точніший і сильніший відповідь на специфічні організми. Він виробляється після первинного контакту з мікробом або вірусом, "запам'ятовує", як із ними боротися, і наступного разу миттєво їх нейтралізує. Також цей імунітет розвивається і після вакцинації, коли організму показують "план" боротьби зі шкідником, не наражаючи його на небезпеку зараження.
Звичайно, імунітет захищає нас від різних бактерій та вірусів, але з ГРВІ є одна особливість – віруси, які викликають застуду просто надто різноманітні. Тому імунітет, який наш організм виробив проти одного типу вірусів, стає просто непотрібним при зустрічі з представником іншого сімейства. Саме тому ми можемо дуже багато разів за життя перехворіти на застуду. Тим не менш, від імунітету залежить не тільки те, заразимося ми чи ні, але і як швидко ми одужаємо, а це, погодьтеся, теж дуже важливо! І щоб прискорити цей процес, ми повинні підтримувати імунітет усіма силами, які ми маємо, у цей небезпечний період.

Як допомогти імунітету

Звичайно, всі ми знаємо, що не існує ліків від застуди, тому краще підготувати свій імунітет заздалегідь, щоб потім довго і дорого не боротися з неприємними симптомами, як нежить, кашля і температура. Також слід дотримуватися запобіжних заходів - адже можна просто уникнути зараження! Потрібно обов'язково прикривати ніс і рот при кашлі та чханні рукою, а краще носити маску, щоб не заражати інших. Слід часто мити руки і не торкатися обличчям до миття.
Також обов'язково потрібно добре спати, правильно харчуватися, гуляти на свіжому повітрі та займатися спортом. Також для профілактики ГРВІ можна використовувати Бівел. Засіб покращує імунітет і допомагає боротися з вірусами та бактеріями. Більше дізнатися про Бівел можна на офіційному сайті.
Бівел ( укр)