На що найчастіше виникає алергія?
Алергія — це реакція імунної системи на потрапляння в організм білка-подразника, який провокує викид гістаміну і подальші симптоми: чхання, нежить, закладеність носа, набряк і свербіж повік, почервоніння кон'юнктиви, висипання на шкірі, задишку та інше.Поширені алергени
Часто зустрічається алергія на продукти харчування. Найбільш алергенними вважають цитрусові, ягоди, горіхи, молочні продукти, морепродукти.Харчова алергія проявляється через проблеми з травною системою: діарея, закрепи, біль в животі, свербіж в порожнині рота. Нерідко спостерігаються шкірні прояви.
Друга поширена причина алергічної реакції — побутові алергени. Пил в своєму складі містить частинки тканин, шерсті домашніх тварин, злущений епітелій. Тригером може стати будь-який з них. Зазвичай побутова алергія проявляється закладенням носа, задишкою, почервонінням слизової оболонки очей, сверблячкою шкіри.
Також часто люди страждають від полінозу або сезонної алергії, де подразником виступають пилкові алергени. Є три періоди за рік, коли алергіки повинні бути максимально обережними: весняний, літній та осінній. Деякі хворі відчувають симптоми тільки в один місяць, а хтось — з весни і до осені без перерви. Типовим проявом полінозу є алергічний риніт.
Інші типи алергенів
Окремо варто згадати інсектну алергію. Зазвичай після укусу комахи реакція виникає майже миттєво, що є ризиком для життя, коли набрякає язик або шея. Найчастішим алергеном є отрута ос та бджіл. Комахи жалять під час пікніка, роботі в саду, випадковому виявленні гнізд ос під карнізом і на горищах.Мало хто знає, що існує алергія на гриби. Спровокувати розвиток грибкової алергічної реакції може знаходження в сирому підвалі тривалий час, контакт з вологим ґрунтом, робота на підприємствах, пов'язаних з виготовленням продуктів харчування. Грибкові алергени потрапляють в організм двома шляхами:
- при вдиханні:
- при вживанні їжі, ураженої грибком.
Також симптоми алергії можуть з'являтися через глистну інвазію. Ураження організму гельмінтами викликає сильну реакцію імунної системи.
І не забувайте про реакцію на ліки, яку може спровокувати практично будь-який препарат, а найбільш частими подразниками виступають:
- антибіотики (пеніцилін, цефазолін);
- нестероїдні протизапальні засоби (ібупрофен, парацетамол);
- місцеві знеболюючі (новокаїн, лідокаїн).
Що допоможе при алергічній реакції?
Одним з найважливіших пунктів у лікуванні є припинення контакту з алергеном. При боротьбі з алергічною реакцією призначають антигістамінні препарати. У важких випадках — стероїдні гормони.Зменшити симптоми також допоможе БАД — Бівел. До його складу входять:
- Epicor — імуномодулятор для збалансованої роботи імунної системи та зменшення вироблення гістаміну;
- D3 — підсилює захисні властивості шкіри і слизових оболонок;
- Вітамін С — потужний антиоксидант;
- Цинк — сприятливо впливає на роботу імунної системи.
Більше інформації про Бівел шукайте тут.